Pojemnik na muł w Brzózie Królewskiej doczeka się oczyszczenia?

Jednak jest coś na rzeczy !. DSC_2590 2 (1)

Wczoraj Radio Rzeszów w wiadomościach gruchnęło informacją, że ” Ciągnąca się od lat sprawa odmulenia zalewu w Brzózie Królewskiej w powiecie leżajskim zmierza do szczęśliwego końca. Są pieniądze na wykonanie tego zadania. Po połowie złożą się na to Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych – właściciel zbiornika oraz samorząd. Rada Gminy Leżajsk przyjęła uchwałę o pomocy finansowej dla województwa na konserwację zalewu. Prace opóźniała m.in. konieczność przeprowadzenia badań środowiskowych.

Władze gminy i mieszkańcy Brzózy Królewskiej od dawna zabiegają o odmulenie zalewu. Liczą na to, że dzięki temu zwiększy się atrakcyjność wsi dla turystów. Wokół zbiornika powoli powstaje nowa infrastruktura turystyczna. W przeszłości położony na skraju lasu zalew był lubianym miejscem wypoczynku nie tylko okolicznych mieszkańców

Teraz pozostało poczekać na konkretne działania – dla mnie sprawa odmulenia Zalewu przypomina historię potwora z Loch Ness – zawsze w okolicach wakacji temat wraca. Swoją drogą może warto stworzyć legendę o jakimś potworze w Zalewie – na pewno na dnie zbiornika (pojemnika na muł) znajdziemy coś co przypomina potwora – turyści zaraz się pojawią .

źródło : http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/47981/zalew-w-brzozie-krolewskiej-doczeka-sie-odmulenia

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Pojemnik na muł w Brzózie Królewskiej doczeka się oczyszczenia?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s