Refleksje …

Sezon przedwakacyjny w pełni. Brzóza Królewska żyje swoim rytmem tylko jest jak by bardziej spokojna i senna. Wielcy „imprezowicze” prawdopodobnie ciężko pracują w Anglii i Irlandii natomiast zawodowi narzekacze mają 500+  w ręce i zastanawiają się jak tu żyć.

Lokalne sklepy są z reguły najlepszymi miernikami zadowolenia społecznego. Zaobserwowałem dziwne zjawisko – teraz jak wchodzi się do sklepu nastaje cisza !. Na wszelki wypadek WP_20160518_18_51_34_Richnikt nie wypowiada swoich poglądów otwarcie bo nie wiadomo kto dokonuje zakupów. Można powiedzieć, że ludzie boją się otwarcie powiedzieć co myślą a już na pewno nikt nie przyzna się, że głosował na PO w ostatnich wyborach J.

Jadąc od drogi głównej w kierunku Zalewu ma się wrażenie, że jesteśmy w pięknej, uporządkowanej, zadbanej miejscowości. Ludzie są szczęśliwi i bogaci. Domy są bardzo zadbane, drogi zrobione – jest wszystko co potrzeba do szczęścia. Jednak chyba do końca nie jest tak pięknie. Miałem okazję rozmawiać z kilkoma osobami które przyjechały na Święta do Brzózy Królewskiej. Większość twierdzi, że wyjechała za granicę wyłącznie z przyczyn ekonomicznych. Za granicą nie jest im super – czują się samotni lub gorzej traktowani – jednak praca tam nawet najgorsza daje bezpieczeństwo ekonomiczne.

Czy można coś zrobić aby zmienić obecną sytuację ? – moim zdaniem można i trzeba bo za chwilę nie będzie płatników podatków i nie będzie na 500+ czy inne benefity.

Trochę smutne refleksje ale prawdziwe. Nie ma nic gorszego jak brak perspektyw.

Czy nie macie wrażenia, że idziemy w złą stronę ? – złą drogą ?.

 

Ps. Dla jasności – nie głosowałem na PiS – głosowałem na PO. Nie żałuje i nie wstydzę się :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s