Klubu Małego Robotyka

Print8 maja br. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Małego Robotyka „RoboKids”.

Grupa składa się z dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat. Spotykają się systematycznie w każdy piątek, aby rozwijać logiczne myślenie i zdolności manualne poprzez wykonywanie konstrukcji z klocków Lego. Nie są to jednak zwyczajne budowle. Mali pasjonaci tworzą z klocków zwierzęta, roboty i modele urządzeń, które po podłączeniu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem, są wprowadzane w ruch. Wbudowane silniki można kontrolować również poprzez specjalną aplikację, dzięki której uczestnicy samodzielnie programują reakcje wpływające na pracę czujników ruchu. Mariusz Nycz- pomysłodawca projektu i prowadzący zajęcia otwiera przed młodymi konstruktorami świat nauki i techniki. W oparciu o serię klocków LegoWeDo ukazuje zadziwiające możliwości nowoczesnej technologii. Wspólna zabawa połączona jest z nauką podstaw programowania i zagadnień z dziedziny robotyki. Uczestnicy zdobywają również cenne doświadczenia społeczne poprzez pracę w grupach, uczestnictwo w konkursach i zabawach organizowanych przez instruktora.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Klubu Małego Robotyka

 1. Ludzie!
  Jak taka informacja może przejść bez żadnego komentarza.?
  To wspaniałe co robi Pan Nycz z młodzieżą.
  Zaszczepienie bakcyla robotyki ma kapitalne znaczenie nie tylko dla tych młodych ludzi ale rowniez dla tych, ktorży bedą korzystać z efektów ich pasji za lat kilkanaście lub kilkadziesiąt chociażby korzystając z emerytury.

  A do Młodych pasonatow mam takie przesłanie:
  „Może gdzieś tam w świecie zarabia sie póki co więcej niż w Polsce ale 95% ludzi, którzy wyjechali maja nieznośne uczucie, ze nie sa u siebie dlatego chętnie wróciliby do kraju. Oni gotowi sa wrócić nawet gdyby zarabiali o polowe mniej niż obecnie. A to oznacza, ze warto rozwijać sie i rozpychać tu w kraju. Z otwarta głowa w Polsce można zarobić znacznie wiecej niż za granicą. Uczcie sie pracować w zespołach, twórzcie minspolki i nie bójcie sie realizować rowniez śmiałych projektów. Na zachodzie zapotrzebowanie jest na pomysłowość, kreatywność i umiejetność mobilizowania wokół projektów rożnych wspołpracowników. To powoduje synergię – dodatkową wartość, która jest nieosiągalna przez sumę pojedynczych elementów. Te zabawy, którym sie oddajecie to solidne przygotowanie do zawodu i do życia w ogóle. TAK TRZYMAĆ!”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s