Powiało optymizmem ….

Informacja na temat planowanych prac nad Zalewem w Brzózie Królewskiej, która została opublikowana na blogu Pana Krzysztofa Sobejko:
” Są pieniądze na wykonanie prac, ale wydłuża się procedura uzyskania zgody na odmulenie zalewu. Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który jest właścicielem zalewu, przygotował dokumentację, którą przekazał do akceptacji do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, a ta wniosła sprzeciw i zażądała dodatkowo opracowania przyrodniczego. W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z Panią Dyrektor Małgorzatą Wajda, która zapewniła mnie, że wygospodarowała dodatkowe środki i zleciła wykonanie opracowania przyrodniczego. To dobra wiadomość!
Niestety, nie mamy wpływu na procedury środowiskowe, które dla wielu z nas są niezrozumiałe, a ich przygotowanie zajmuje sporo czasu.
Mieszkańcy widzą zalew, który wymaga od wielu lat odmulenia i poprawy estetyki, tak żeby stał się wizytówką Brzózy Królewskiej, a dla innych ważniejsze są wszystkie stworzenia żyjące w zalewie i wokół niego. Myślę, że uda się pogodzić interesy zainteresowanych stron i osiągniemy zakładany cel”

Źródło : http://www.krzysztofsobejko.pl/

2013-08-15T08-56-09_5

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Powiało optymizmem ….

  1. Pytanie jeszcze o jakiej kwocie jest mowa ….. – bo możemy zupełnie mieć odmienne pojęcie rewitalizacji Zalewu. Bez 2-3 mln raczej nie ma co zabierać się za robotę. Faktycznie – bez naprawy tamy wszystkie działania mogą okazać się pozornymi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s